Oferta

Kriolipoliza

KRIOLIPOLIZA to obecnie najnowocześniejszy system trwałej i nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Jest to innowacyjna metoda polegająca na selektywnym chłodzeniu komórek tłuszczowych. Badania udowodniły, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające, więc KRIOLIPOLIZA niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki takie jak skóra, mięśnie oraz nerwy. Ochłodzone komórki poprzez zwiększenie objętości ulegają zjawisku APOPTOZY czyli „zaprogramowanej śmierci komórki tłuszczowej”. Następnie stopniowo są usuwane z organizmu za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Zamrożone komórki tłuszczowe nie podlegają regeneracji i w 100% zostają wydalone z organizmu.
Czas trwania zabiegu 60 min. Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu głowicy urządzenia, wyposażonej w specjalne panele chłodzące, do miejsca, z którego chcemy się pozbyć nadmiaru tłuszczu. Obszar ten zabezpieczamy wcześniej specjalną chustą, nasączoną substancjami oleistymi, która chroni skórę przed odmrożeniem. Głowica na zasadzie podciśnienia zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową, a następnie go chłodzi do minusowej temperatury. Panel sterowania znajdujący się w urządzeniu utrzymuje stałą, niską temperaturę. Zassanie powoduje bardziej precyzyjne działanie chłodzenia oraz zmniejsza krążenie krwi w tym obszarze.

Opis

Efekt po wykonaniu serii zabiegów Kriolipolizy jest trwały i całkowicie porównywalny z tradycyjną liposukcją. Widoczny jest po upływie ok. 2 miesięcy po zakończonej serii- związane to jest z procesem usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej i oczekiwanych rezultatów wykonuje się od 2 do 5 zabiegów. Tę metodę szczególnie poleca się osobom które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej np. na brzuchu, boczkach, plecach czy bryczesach- przy czym należy podkreślić że nie jest to metoda walki z otyłością.
W trakcie zabiegu- po nałożeniu specjalnej membrany  antyodmrożeniowej- zasysamy i ochładzamy fałd skóry. Następnie dochodzi do obniżenia temperatury w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 5’C na poziomie komórek tłuszczowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny. Nasze urządzenie jest najnowszym modelem kriolipolizy na rynku. Jego bezsprzecznym atutem jest to, że w trakcie jednego zabiegu mogą pracować dwie głowice równocześnie, co skraca Państwa czas spędzony w gabinecie o połowę.

Jak ten proces wygląda czasowo?

2-3 doba po zbiegu – pojawiają się pierwsze uszkodzenia adipocytów indukujące powstanie nacieku zapalnego.

7-14 dni po zabiegu – następuje nasilenie miejscowego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej.

14-30 dni po zabiegu – nasila się proces fagocytozy komórek tłuszczowych.

30-90 dni po zabiegu – stan zapalny zmniejsza się, aby w końcu ustąpić zupełnie, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji.

 

Po jednym zabiegu kriolipolizy dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej o około 25%. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 4-5 tygodniach. Zaraz po terapii może dojść do przejściowego zmniejszenia wrażliwości skóry i jej odrętwienia, a także do powstania zaczerwienienia.

Przeciwskazania:

– ciąża,

– karmienie piersią,

– krioglobulinemia,

– napadowa hemoglobulinuria z zimna,

– choroba Rynauda,

– nowotwory,

– choroby skóry (grzybicze, wirusowe, zakaźne),

– zapalenie i infekcje wątroby,

– pokrzywka na zimno,

– stany zapalne, rany skóry,

– zaburzenia krążenia,

Wieloletnie badania naukowe, poprzedzone osiągnięciami w dziedzinie apoptozy komórek, zaowocowały stworzeniem technologii  – zamrażania tkanki tłuszczowej. Następstwem tego procesu jest apoptoza – obumieranie tkanki tłuszczowej i usuwanie jej z organizmu w wyniku procesów metabolicznych.

Kriolipoliza  jest całkowicie bezpieczna, ponieważ temperatura, do jakiej zamrażamy tkankę, wynosi od 0 do – 5 stopni C. Jest to wystarczająca temperatura do rozbicia i obumarcia komórek tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na zmianę temperatur, nie naruszając jednocześnie innych komórek organizmu. Obumarłe komórki tłuszczowe oraz toksyny są wydalane z organizmu w skutek naturalnych procesów.

Efekty zabiegu

  • bezpieczna i długotrwała redukcja tkanki tłuszczowej o ok. 20% – 30% w miejscu zabiegowym
  • znaczne zmniejszenie miejscowego cellulitu i ujędrnienie skóry