Oferta

Elektrostymulacja

Zabieg elektrostymulacji jest zabiegiem bardzo popularnym wśród klientów dbających o sylwetkę, ponieważ widocznie poprawia tonus mięśni. Dzięki temu wzmacniany jest efekt ćwiczeń fizycznych a także elektrostymulacja wzmacnia już rozbudowany garnitur mięśniowy.

Elektrostymulację stosuje się przede wszystkim w fizykoterapii, do mięśni uszkodzonych, w porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Tutaj zabieg ten ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia, aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Elektrostymulacja znalazła także swoje zastosowanie w kosmetologii.jako zabieg poprawiający wygląd sylwetki, rzeźbi mięśnie, rozbija cellulit, spala tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu uzyskiwany jest skurcz mięśnia. Elektrostymulacja daje rewelacyjne efekty . Zabiegi z użyciem elektrostymulacji spotęgują działanie ćwiczeń fizycznych.W rzeczywistości, podczas wykonywania zabiegu dąży się, aby wywołany skurcz mięśnia był jak najbardziej podobny do naturalnego. Używa się do tego celu serii impulsów, nadając im odpowiedni kształt, tzw. modulację. Efektem tego jest wywołanie skurczu tężcowego – bardzo podobnego do naturalnego. Nowoczesne urządzenia kosmetyczne pozwalają na wykonanie kilku opcji zabiegowych, dzięki możliwości wyboru częstotliwości prądu impulsowego i programu odpowiedniego dla danego problemu jak np. na nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, zwiotczenie mięśni, zwiotczenie skóry.

Opis

Przebieg zabiegu

Zabieg oczywiście zawsze zaczynamy od wywiadu z klientem, aby wykluczyć przeciwwskazania, najważniejsze z nich to:

 • spastyczne porażenia mięśni
 • ropne i zapalne stany skóry,
 • choroby serca
 • rozrusznik serca,
 • epilepsja,
 • nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia, także okres wskazany przez lekarza po ich chirurgicznym usunięciu.

 

 

Po rozmowie z klientem postępujemy zgodnie z następującymi krokami:

 • przygotowujemy klienta, który wygodnie układa się na fotelu kosmetycznym, dezynfekujemy swoje ręce
 • przygotowujemy wybrane elektrody, nakładamy na nie żel jako substancję sprzęgającą.
 • włączamy aparat do elektrostymulacji, wszystkie regulatory intensywności zmniejszamy do minimum, wybieramy odpowiedni program, przykładamy elektrody do klienta i mocujemy je opaskami zapinanymi na rzepa,
 • następnie podpinamy odpowiednie kable do wybranych elektrod, tak aby obieg był zamknięty. Urządzenie ma tzw. bramki, czyli osobne wejścia dla każdej pary elektrod (anoda i katoda). Elektrody układa się na punktach motorycznych – miejsce wniku nerwu do mięśnia.
 • stopniowo zaczynamy zwiększać intensywność do odczuć klienta, na każdy mięsień osobno. Podczas zabiegu nie wolno aby klient sam regulował intensywność, grozi to zerwaniem mięśnia.

Zabieg kończymy zmniejszając intensywność do minimum dla każdej pary elektrod, odłączamy kable i wyłączamy aparaturę. Seria zabiegów wynosi od 10 do 20, wykonujemy je codziennie lub co drugi dzień.